sadsad x
asdasd

Tesettür Giyimde Nasıl Elbiseler Tercih Edilmelidir?

 

Elbiseler, eski yıllardan beri tesettürlü hanımların en sık kullandığı kıyafet çeşidi olmuştur. Yere kadar uzanan tesettür elbise modelleri, hem şık hem de rahat tekstil ürünleridir. Tesettürlü hanımların istediği gibi kapalı modellerin bulunması da bir diğer avantajıdır.

 

 Elbise satın alırken tüm hanımların dikkat etmesi gereken durumlar vardır fakat tesettürlü hanımların daha fazla dikkat etmesi gereken durum mevcuttur.

 

 Elbise Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

- Elbise satın almadan önce bedeninizden emin olmalısınız. Özellikle internet alışverişlerinde tesettür elbise modelleri arasından bir seçim yapmadan önce hangi beden giydiğinizi bilmeniz gerekir.

 

 - Tesettür elbise modelleri genellikle ayak hizasına kadar uzun olurlar. Eğer boyu uzun gelirse yürürken ayaklarınıza dolaşarak rahatsızlık hissi verir. Ya da yere değerse elbisenin uçları kirlenebilir. Eğer elbise boyunuza göre uzun geldiyse ufak bir tadilatla bu sorunu çözebilirsiniz.

 

 - Elbisenin tarzının sizin tarzınızı yansıtması çok önemli bir detaydır. İçinde kendinizi iyi hissetmeyeceğiniz bir elbiseyi, dünyanın en güzel elbisesi diye tanıtılan bir elbise dahi olsa almamalısınız.

 

 - Elbiseyi eğer yaz aylarında giyecekseniz, terletmeyen ve nefes alan bir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Tesettürlü hanımların kapalı giyinmeleri nedeniyle, daha fazla sıcaklık hissetmeleri normaldir. O nedenle elbise kumaşlarının kalın ve hava almayan cinsten olması fazlasıyla bunalmalarına sebep olabilir.

 

 Tesettür Elbise Nasıl Seçilir?

 

 Elbisenin nerede giyileceğine göre bir seçim yapmak en doğrusudur. Gece veya gündüz giyilecek elbise modelleri tamamen farklıdır. Ayrıca iş yerinde giyilecek elbiselerin daha klasik kesim olması tercih edilir.

 

 Bir diğer konu ise elbisenin hangi mevsimde giyileceğidir. Kışlık elbiselerin üzerine giyilen ceketlerle ya da yeleklerle elbisenin şıklığı artırılabilir. Tesettür elbise fiyatları da elbise satın alırken dikkat edilecek önemli bir konudur. Fiyatının bütçenize uygun olmaması halinde o elbise sizin için doğru bir elbise değildir. O nedenle seçim yaparken bütçenizi de düşünmeniz gerekir.

 

 Bu sezonda pullu payetli elbiseler sıkça görülmektedir. Artık tesettür giyimde yalnızca gece değil, günlük giyimde de pullu payetli ve simli detay içeren elbiseleri giyebilirsiniz.

 

 

Sıralama seçin
ZNA - Bağcıklı Triko Tesettür Elbise ZNA15 Siyah ZNA - Bağcıklı Triko Tesettür Elbise ZNA15 Siyah (1)
ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Haki ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Haki (1)
ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Lacivert ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Lacivert (1)
ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Taba ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Taba (1)
ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Pudra ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Pudra (1)
ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Bordo ZNA - Çizgi Desenli Tesettür Elbise ZNA14 Bordo (1)
M.T.N - Etnik Desen Tesettür Elbise MTN402 Vizon M.T.N - Etnik Desen Tesettür Elbise MTN402 Vizon (1)
M.T.N - Etnik Desen Tesettür Elbise MTN402 Kırmızı M.T.N - Etnik Desen Tesettür Elbise MTN402 Kırmızı (1)
M.T.N - Yaprak Desenli Tesettür Elbise MTN408 Yeşil siyah M.T.N - Yaprak Desenli Tesettür Elbise MTN408 Yeşil siyah (1)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.