sadsad x
asdasd

Tesettür Giyimde Nasıl Elbiseler Tercih Edilmelidir?

 

Elbiseler, eski yıllardan beri tesettürlü hanımların en sık kullandığı kıyafet çeşidi olmuştur. Yere kadar uzanan tesettür elbise modelleri, hem şık hem de rahat tekstil ürünleridir. Tesettürlü hanımların istediği gibi kapalı modellerin bulunması da bir diğer avantajıdır.

 

 Elbise satın alırken tüm hanımların dikkat etmesi gereken durumlar vardır fakat tesettürlü hanımların daha fazla dikkat etmesi gereken durum mevcuttur.

 

 Elbise Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

- Elbise satın almadan önce bedeninizden emin olmalısınız. Özellikle internet alışverişlerinde tesettür elbise modelleri arasından bir seçim yapmadan önce hangi beden giydiğinizi bilmeniz gerekir.

 

 - Tesettür elbise modelleri genellikle ayak hizasına kadar uzun olurlar. Eğer boyu uzun gelirse yürürken ayaklarınıza dolaşarak rahatsızlık hissi verir. Ya da yere değerse elbisenin uçları kirlenebilir. Eğer elbise boyunuza göre uzun geldiyse ufak bir tadilatla bu sorunu çözebilirsiniz.

 

 - Elbisenin tarzının sizin tarzınızı yansıtması çok önemli bir detaydır. İçinde kendinizi iyi hissetmeyeceğiniz bir elbiseyi, dünyanın en güzel elbisesi diye tanıtılan bir elbise dahi olsa almamalısınız.

 

 - Elbiseyi eğer yaz aylarında giyecekseniz, terletmeyen ve nefes alan bir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Tesettürlü hanımların kapalı giyinmeleri nedeniyle, daha fazla sıcaklık hissetmeleri normaldir. O nedenle elbise kumaşlarının kalın ve hava almayan cinsten olması fazlasıyla bunalmalarına sebep olabilir.

 

 Tesettür Elbise Nasıl Seçilir?

 

 Elbisenin nerede giyileceğine göre bir seçim yapmak en doğrusudur. Gece veya gündüz giyilecek elbise modelleri tamamen farklıdır. Ayrıca iş yerinde giyilecek elbiselerin daha klasik kesim olması tercih edilir.

 

 Bir diğer konu ise elbisenin hangi mevsimde giyileceğidir. Kışlık elbiselerin üzerine giyilen ceketlerle ya da yeleklerle elbisenin şıklığı artırılabilir. Tesettür elbise fiyatları da elbise satın alırken dikkat edilecek önemli bir konudur. Fiyatının bütçenize uygun olmaması halinde o elbise sizin için doğru bir elbise değildir. O nedenle seçim yaparken bütçenizi de düşünmeniz gerekir.

 

 Bu sezonda pullu payetli elbiseler sıkça görülmektedir. Artık tesettür giyimde yalnızca gece değil, günlük giyimde de pullu payetli ve simli detay içeren elbiseleri giyebilirsiniz.

 

 

Sıralama seçin
%53
Burcutesettur - Dantel Detayli Yelekli Tesettür Elbise BRB3057 Mor Burcutesettur - Dantel Detayli Yelekli Tesettür Elbise BRB3057 Mor (1)
%50
E.C.M - Şerit Detayli Kuşaklı Tesettür Elbise ECM4872 Pembe E.C.M - Şerit Detayli Kuşaklı Tesettür Elbise ECM4872 Pembe (1)
%50
Metin - Desenli Tesettür Elbise MTN402 SAKS Metin - Desenli Tesettür Elbise MTN402 SAKS (1)
%46
A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Haki A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Haki (1)
%46
A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Yavruağzı A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Yavruağzı (1)
%46
A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Mor A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Mor (1)
%46
A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Siyah A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Siyah (1)
%46
A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Kırmızı A.D.Y - Kuşak Detayli Kolu Nakışlı Tesettür Elbise ADY311 Kırmızı (1)
%54
A.D.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise ADY310 Haki A.D.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise ADY310 Haki (1)
%54
A.D.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise ADY310 Siyah A.D.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise ADY310 Siyah (1)
%54
A.D.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise ADY310 Kırmızı A.D.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise ADY310 Kırmızı (1)
%50
HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise HAM611-7 Lacivert HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise HAM611-7 Lacivert (1)
%50
HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise HAM611-7 Haki HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise HAM611-7 Haki (1)
%50
HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise HAM611-7 Bordo HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise HAM611-7 Bordo (1)
%50
HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Buyuk BedenTesettür Elbise HAM611-81Kamuflaj HAMZA - Kuşak Detayli Desenli Buyuk BedenTesettür Elbise HAM611-81Kamuflaj (1)
%50
Metin - Robadan Tesettür Elbise MTN405 siyah Metin - Robadan Tesettür Elbise MTN405 siyah (1)
%50
Metin - Robadan Tesettür Elbise MTN405 Zümrüt Metin - Robadan Tesettür Elbise MTN405 Zümrüt (1)
%50
Metin - Robadan Tesettür Elbise MTN405 Kırmızı Metin - Robadan Tesettür Elbise MTN405 Kırmızı (1)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.