sadsad x
asdasd

Tesettür Giyimde Nasıl Elbiseler Tercih Edilmelidir?

 

Elbiseler, eski yıllardan beri tesettürlü hanımların en sık kullandığı kıyafet çeşidi olmuştur. Yere kadar uzanan tesettür elbise modelleri, hem şık hem de rahat tekstil ürünleridir. Tesettürlü hanımların istediği gibi kapalı modellerin bulunması da bir diğer avantajıdır.

 

 Elbise satın alırken tüm hanımların dikkat etmesi gereken durumlar vardır fakat tesettürlü hanımların daha fazla dikkat etmesi gereken durum mevcuttur.

 

 Elbise Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

- Elbise satın almadan önce bedeninizden emin olmalısınız. Özellikle internet alışverişlerinde tesettür elbise modelleri arasından bir seçim yapmadan önce hangi beden giydiğinizi bilmeniz gerekir.

 

 - Tesettür elbise modelleri genellikle ayak hizasına kadar uzun olurlar. Eğer boyu uzun gelirse yürürken ayaklarınıza dolaşarak rahatsızlık hissi verir. Ya da yere değerse elbisenin uçları kirlenebilir. Eğer elbise boyunuza göre uzun geldiyse ufak bir tadilatla bu sorunu çözebilirsiniz.

 

 - Elbisenin tarzının sizin tarzınızı yansıtması çok önemli bir detaydır. İçinde kendinizi iyi hissetmeyeceğiniz bir elbiseyi, dünyanın en güzel elbisesi diye tanıtılan bir elbise dahi olsa almamalısınız.

 

 - Elbiseyi eğer yaz aylarında giyecekseniz, terletmeyen ve nefes alan bir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Tesettürlü hanımların kapalı giyinmeleri nedeniyle, daha fazla sıcaklık hissetmeleri normaldir. O nedenle elbise kumaşlarının kalın ve hava almayan cinsten olması fazlasıyla bunalmalarına sebep olabilir.

 

 Tesettür Elbise Nasıl Seçilir?

 

 Elbisenin nerede giyileceğine göre bir seçim yapmak en doğrusudur. Gece veya gündüz giyilecek elbise modelleri tamamen farklıdır. Ayrıca iş yerinde giyilecek elbiselerin daha klasik kesim olması tercih edilir.

 

 Bir diğer konu ise elbisenin hangi mevsimde giyileceğidir. Kışlık elbiselerin üzerine giyilen ceketlerle ya da yeleklerle elbisenin şıklığı artırılabilir. Tesettür elbise fiyatları da elbise satın alırken dikkat edilecek önemli bir konudur. Fiyatının bütçenize uygun olmaması halinde o elbise sizin için doğru bir elbise değildir. O nedenle seçim yaparken bütçenizi de düşünmeniz gerekir.

 

 Bu sezonda pullu payetli elbiseler sıkça görülmektedir. Artık tesettür giyimde yalnızca gece değil, günlük giyimde de pullu payetli ve simli detay içeren elbiseleri giyebilirsiniz.

 

 

Sıralama seçin
AVA - Fırfır Detaylı Elbise AVA2002 BORDO AVA - Fırfır Detaylı Elbise AVA2002 BORDO (1)
AVA - Fırfır Detaylı Elbise AVA2002 GÜL KURUSU AVA - Fırfır Detaylı Elbise AVA2002 GÜL KURUSU (1)
AVA - Fırfır Detaylı Elbise AVA2002 SU YEŞİLİ AVA - Fırfır Detaylı Elbise AVA2002 SU YEŞİLİ (1)
HAMZA - Güpür Detayli Tesettür Elbise HAM6969-S Kremit HAMZA - Güpür Detayli Tesettür Elbise HAM6969-S Kremit (1)
B.A.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise BAY1006 Bordo B.A.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise BAY1006 Bordo (1)
B.A.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise BAY1006 Kahve B.A.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise BAY1006 Kahve (1)
B.A.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise BAY1006 Haki B.A.Y - Kuşak Detayli Desenli Tesettür Elbise BAY1006 Haki (1)
MERT - Eteği Duğme Aksesuarlı Tesettür Elbise TKM3001-S Siyah MERT - Eteği Duğme Aksesuarlı Tesettür Elbise TKM3001-S Siyah (1)
MERT - Eteği Duğme Aksesuarlı Tesettür Elbise TKM3001-S Lila MERT - Eteği Duğme Aksesuarlı Tesettür Elbise TKM3001-S Lila (1)
M.T.N - Yaprak Desenli Tesettür Elbise MTN408 Yeşil siyah M.T.N - Yaprak Desenli Tesettür Elbise MTN408 Yeşil siyah (1)
M.T.N - Etnik Desenli Tesettür Elbise MTN408-1 Bordo M.T.N - Etnik Desenli Tesettür Elbise MTN408-1 Bordo (1)
M.T.N - Etnik Desen Tesettür Elbise MTN408 Kiremit M.T.N - Etnik Desen Tesettür Elbise MTN408 Kiremit (1)
M.T.N - Leopar Desenli Elbise MTN411 Yeşil M.T.N - Leopar Desenli Elbise MTN411 Yeşil (1)
M.T.N - Leopar Desenli Elbise MTN411 Vizon M.T.N - Leopar Desenli Elbise MTN411 Vizon (1)
M.T.N - Leopar Desenli Elbise MTN411 Kahve M.T.N - Leopar Desenli Elbise MTN411 Kahve (1)
M.T.N - Kazayağı Desenli Elbise MTN408 Siyah Ekru M.T.N - Kazayağı Desenli Elbise MTN408 Siyah Ekru (1)
M.T.N - ​ İnce çiçek Desenli Tesettür Elbise MTN408 Bordo M.T.N - ​ İnce çiçek Desenli Tesettür Elbise MTN408 Bordo (1)
M.T.N - ​ İnce çiçek Desenli Tesettür Elbise MTN408 Taba M.T.N - ​ İnce çiçek Desenli Tesettür Elbise MTN408 Taba (1)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.